Oficiální míč Mistrovství

Pro Joint premium a Pro MultiVitamin premium, vše co vaše tělo potřebuje...

Mistrovství Jihomoravského kraje - 08.02.2014, čtyřhra Muži a Ženy
Daniel Malý, 08.02.2014

V sobotu 8.2. se v Brně na Sprintu uskutečnila první kvalifikace na Halové mistrovství ČR neregistrovaných tenistů.
V kategorii čtyřhra muži se utkalo celkem 12 párů, druhá kategorie čtyřhra žen byla obsazena páry 6.

Systém hry byl následující, v mužské soutěži tři skupiny po čtyřech dvojicích, každý s každým a následně osm nejlepších párů play-off. Zbylé čtyři páry play-off útěchy.

Žádná dvojice neprošla turnajem bez ztráty hry, ale přece jen ty nejdůležitější zápasy dokázala pro sebe získat dvojice z Bystřice pod Hostýnem Wiky Krejčiřík a Marek Laštůvka, kteří ve finále zdolali zlínské hráče Marcela Bryšku a Aleše Vaculíka 9:6.
Třetí místa pro sebe získali Petr Handlíř s Michalem Výmolou a hráči z Prostějova Jirka Kadlec a Vladimír Sehnal.

V ženské soutěži se hrála 1 šestičlenná skupina, kde děvčata bojovala tím nejspravedlivějším způsobem, tedy každá s každou. Po odehrání 15 zápasů se z nejvyššího počtu výher radovala slovenská dvojice Eva Filipová a Soňa Ondrkalová - 4 výhry, druhé místo získaly domácí hráčky Naďa Němečková s Jarkou Vejmělkovou - 4 výhry a třetí opět slovenské hráčky Katka Gocalová s Lubkou Kúšikovou.

Gratulujeme vítězům, děkujeme všem hráčům a hráčkám za účast a těšíme se na setkání na dalších turnajích MalyOpen v roce 2014 a koncem dubna na finálové mistrovství neregistrovaných tenistů s mezinárodní účastí.