Mistrovství Prahy - 02.03.2013, Praha RomKukCup
Roman Kukla, 02.03.2013
Mistrovství Prahy-MalýOpen (RomKukCup) ve čtyřhře Mužů a ŽEN poctilo návštěvou 23 párů v mužské soutěži a ve čtyřhře žen se sešlo 8 párů
Po zápasech ve skupinách, z kterých postupovali všichni, zahájili vyřazovací souboje:
1.kolo: Snoza-Randák vs. Landa-Jamrich 4, Sork-Kudláček vs. Nový-Bradáč 2, Witošovi vs. Katz-Macháček 2, Michal Beneš-Filip vs. Roudenský-Řezník 2, Kočí-Jägerman vs. Polák-Rejcha 2, Kuruc-Massmann vs. Roudnický-Krupička 2 a Urbanec-Kopecký vs. Stuchl-Moškon 1.
Osmifinále: Kašper-Střílek vs. Snoza-Randák 1, Štědronský-Jedlička vs. Sork-Kudláček 2, Liu-Dryml vs. Žabka-Pitra 0, Florián-Seidl vs. Witošovi 0, Martin Beneš-Mojak vs. Michal Beneš-Filip 4, Kočí-Jägerman vs. Malanyuk-Terentiev 4, Nykl-Císařovský vs. Kuruc-Massmann 3 a Hladík-Klofáč vs. Urbanec-Kopecký 1.
Čtvrtfinále: Kašper-Střílek vs. Štědronský-Jedlička 0, Florián-Seidl vs. Liu-Dryml 3, Beneš-Mojak vs. Kočí-Jägerman 0 a Hladík-Klofáč vs. Nykl-Císařovský 1.
V Semifinále vyřadil Florián se Seidlem Kašpera se Střílkem 6:2 a v obrovské bitvě vyřadilili Martin Beneš s Mojakem Hladíka s Klofáčem až v tiebreaku (H+K v gemech odvrátili 4 mečboly!)!
Žel, tato dlouhá bitva nepříznivě zahýbala časovým harmonogramem finální části Turnaje a tak panovaly obavy v standardní ukončení velkolepého spektáklu, pokud by zbylé dvě dvojice opět bojovaly na krev.
A to se ve FINÁLE - ku potěše tenisové úrovně a tím vyvrcholení vydařené akce a méně již úrovně organizační - také stalo: borci museli za stavu 4:4 rozhodnout zápas v supertiebreaku do 10-ti (což se na počet
odehraných výměn nakonec ukázalo jako velmi důstojné). Martin BENEŠ s Markem MOJAKEM si v něm dokonce vytvořili 3 mečboly za stavu 9:6, ale Jirka s Markem udrželi herní nervy na uzdě, stálým tlakem získávali míč za míčem a pro změnu si první mečbol vytvořili oni při 10:9! Ten ještě B+M odvrátili, ale již to byla jejich labutí píseň. JIRKA SEIDL s MARKEM FLORIÁNEM ZVÍTĚZLI 12:10 a stali se MISTRY PRAHY!
Ve čtyřhře žen se sešlo 8 párů, které po soubojích ve 2 skupinách pokračovaly rozřazeny do semifinále Play-off a soutěže Útěchy.
V Play-off Marcela Pekárková s Barborou Rytířovou vyřadily Terezu Kločúrkovou a Lucii Kušnírovou 6:1 a Iva Láchová s Jitkou Chvojkovou Mirku Chalupovou a Alenu Klemovou 6:0.
FINÁLE bylo pěknou podívanou na dámský tenis. Pekárková s Rytířovou statečně vzdorovaly, ale na sebevědomou Jitku CHVOJKOVOU a Ivu LÁCHOVOU nestačily. Ty ZVÍTĚZILY 6:3.
V Útěše si Kamila Kovářová s Radkou Havlovou poradily s Veronikou Šedivou a Alenou Bělohlávkovou 6:3 a Jana Hačecká s Ivanou Dvořákovou s Janou Laubovou a Michaelou Freyovou 6:1.
I ve Finále Hačecká s Dvouřákovu potvrdily svoji dominanci a vyhrály 6:1.
DĚKUJI VŠEM HRÁČŮM A HRÁČKÁM ZA VYNIKAJÍCÍ DEBLOVÉ VÝKONY VE VŠECH FÁZÍCH TURNAJE, POHODOVOU ATMOSFÉRU BEZ JEDINÉ SKVRNKY PO CELÝ DLOUHÝ DEN A TĚŠÍM SE NAVIDĚNOU NA DALŠÍCH DEBLECH NA KONCI BŘEZNA A ZAČÁTKU DUBNA.
Roman Kukla
Konečné pořadí turnaje čtyřhra MUŽI:
1.Florián Marek, Seidl Jiří 7
2.Beneš Martin, Mojak Marek 6
3.-4.
Kašper Vláďa, Střílek Jiří 5
Hladík Lubor, Klofáč Pavel 5
5.-8.
Štědronský Radek, Jedlička Petr 3
Liu Joseph, Dryml Jaroslav 3
Kočí Aleš, Jägerman Stanislav 3
Nykl Josef, Císařovský Jiří 4
9.-16.
Snoza Libor, Randák Ondřej 2
Sork Viktor, Kudláček Pavel 3
Žabka Tono, Pitra Václav 2
Witoš Josek, Witoš Petr 2
Beneš Michal, Filip Mirek 3
Malanyuk Taras, Terentiev Alex 2
Kuruc Jiří, Massman Ricardo 1
Urbanec Vladimír, Kopecký Karel 2
20.-23.
Stuchl Miloš, Moškon Milan 1
Landa Miloš, Jamrich Robert 1
Nový Boris, Bradáč Václav -
Katz Tomáš, Macháček Martin -
Roudenský Petr, Řezník Mirek -
Konečné pořadí čtyřhra Ženy:
1.Láchová Iva, Chvojková Jitka 5
2.Pekárková Marcela, Rytířová Barbora 4
3.-4.
Kločúrková Tereza, Kušnírova Lucie 2
Chalupová Mirka, Klemová Alena 3
5.Hačecká Jana, Dvořáková Ivana 3
6.Kovářová Kamila, Havlová Radka 2
7.-8.
Šedivá Veronika, Bělohlávková Alena -
Laubová Jana, Freyová Michaela -
Jirka Seidl,Marek Florián;Martin Beneš,Marek Mojak |
Motivace |
Vláďa Kašper,Jirka Střílek |
Pavel Klofáč,Lubor Hladík |
Jitka Chvojková,Iva Láchová |
Barbora Rytířová,Marcela Pekárková |
Alena Klemová,Mirka Chalupová |
Lucie Kučnírová,Tereza Kločúrková |
Ivana Dvořáková,Jana Hačecká |
MEDIUM 16.3. |
MIX 23.3. |
HARD 30.3. |