Oficiální míč Mistrovství

Pro Joint premium a Pro MultiVitamin premium, vše co vaše tělo potřebuje...

15.01.2012 - badmintonový turnaj MO - Masters 2011
Daniel Malý, 15.01.2012

Turnaj Mistrů 2011 se uskutečnil také v Badmintonu v neděli 15.1.2012. Badminton je druhý sport, který jsme přiřadili do naší OPEN sekce a po třech rocích musíme konstatovat, že i zde se úroveň a kvalita hráčů neustále zvyšuje.

Masters v badmintonu je podobný jako ten v tenisu s tím rozdílem, že se ho v kategoriích čtyřhra MUŽI a MIX, účastní osm nejlepších párů dle celoročního žebříčku MO. Systém hry je pro Masters lehce pozměněn od běžných turnajů tak, že po bojích ve skupinách postoupí dvě dvojice z každé skupiny do skupiny 1.-4. a dvě dvojice do skupiny 5.-8.

Celý turnaj byl velice vyrovnaný a dramatický, přesto se později ukázalo, že zde byli skrytí favorité, kteří se dokázali prosadit v obou disciplínách.

V mužské soutěži se vítězi Mastru 2011 stala brněnsko-jihlavská dvojice Jindřich Randula a Leoš Poříz, kteří turnajem procházeli suverénně, až do samotného finále, kde rozdílem pouze jediného míčku porazili brněnskou dvojici Ladislav Prudký a Radek Šašinka.

Kategorie Mixů se stala kořistí již zmíněného Leoše Poříze, který ve dvojici s svojí manželkou Radkou zaslouženě vybojovali prvenství v turnaji. Druhé místo v mixech obsadili také již jmenovaný Ladislav Prudký s Nellou Ondráčkovou a třetí skončil jeho deblový partner Radek Šašinka s Lisou Jansovou.

Takže ačkoliv byl turnaj velice kvalitně obsazený a jednotlivá utkání vyrovnaná, konečné ceny pro nejlepší hráče si rozdělila poměrně úzká skupina hráčů. Tímto jim všem gratulujeme ke skvělým herním výkonům a ostatním hráčům přejeme hodně zdraví a tréninkové pohody a příští rok to může být zase úplně jiné.