Oficiální míč Mistrovství

Pro Joint premium a Pro MultiVitamin premium, vše co vaše tělo potřebuje...

Mistrovství Pardubického kraje - 31.07.2010 Polička
Zdeněk Jílek, 31.07.2010

V sobotu 31.7. se uskutečnila na tenisových kurtech v Poličce nejvýznamnější akce letní sezony. Konalo se Mistrovství Pardubického kraje neregistrovaných tenistů. Za krásné účasti 39 hráčů se bojovalo ve třech kategoriích - čtyřhra ženy, čtyřhra muži a dvouhra muži.

Do čtyřhry žen se přihlásilo šest dvojic. Hrálo se systémem každý s každým a po pěkných zápasech se z vítězství radovaly Alena Blažková a Mirka Chalupová, které ani jednou nezaváhaly a prošly turnajem bez jediné prohry.

6. Hanáková Zdeňka – Kellnerová Jana

Ve čtyřhře mužů zasáhlo do bojů 10 dvojic. Systém byl také jednoduchý, hrálo se ve dvou skupinách po pěti a bojovalo se o postup do čtvrtfinále, kam se dostali nejlepší čtyři z každé skupiny. Hned na začátku turnaje bylo jasné, že velkými kandidáty na finále jsou zkušené dvojice Šedivý - Rybišar, malý a velký muž / Kubát – Souček / a Bryška – Vaculík. A před turnajové prognózy se naplnily. Bryška s Vaculíkem a Kubát/ Souček vyhráli skupiny a zajistili si nejvýhodnější pozice do vyřazovací fáze.

Finále si zahráli nakonec Bryška – Vaculík a Šedivý – Rybišar, kteří ve vyrovnaném zápasu porazili Kubáta se Součkem. Ve finále se více dařilo B+V a po zásluze po výsledku 6:3 , 6:2 stali mistry PU kraje.

Urbánek Jiří – Miller Jan a Malý Daniel – Strážnický Miloš

Nejzajímavější kategorií se stala dvouhra mužů, neboť někteří nadšenci se rozhodli hrát jak dvouhru tak čtyřhru a tak fyzická zátěž byla veliká. Startovalo celkem 13 hráčů, kteří byli rozlosováni do čtyř skupin a první dva z každé postoupili do čtvrtfinále. Favoritem byl Pepa Kučírka, protože jako jeden z mála potencionálních vítězů hrál pouze dvouhru. Svoji roli potvrzoval a ve čtvrt a semifinále nadělil svým soupeřům kanáry. O druhé finálové místo byly svedeny veliké boje a nakonec se tím šťastným stal nejmenší postavou, ale veliký výkony Martin Kubát. Finále bylo opravdu vyvrcholením celého dne a po krásném zápasu a po vyrovnaném průběhu v poměru 7 : 6 se stal nesmrtelným hrdinou MARTIN KUBÁT, který prokázal vynikající fyzičku. Marťas Gratulujeme.