Oficiální míč Mistrovství

Pro Joint premium a Pro MultiVitamin premium, vše co vaše tělo potřebuje...

Tenisový turnaj MO - MASTERS MO 2009 - Sprint Brno 16.01.2010
Daniel Malý, 16.01.2010

V sobotu 16.1. pokračovala v Brně druhá část Turnaje Mistrů 2009 tentokráte v mužských kategorií HARD a MEDIUM. V každé z těchto kategorií se odprezentovalo 10 párů zastoupených z čelních pozic jednotlivých žebříčků, čímž byla garantována maximální vyrovnanost a dramatičnost až do poslední chvíle. Nepamatuji se, kdy se odehrálo tolik tie-breků jako na tomto turnaji, což dokladovalo vyronanost všech dvojic.

Systém hry byl následující: dvě skupiny po 5 dvojicích, a následné čtvrtfinále play-off 4 dvojic z každé skupiny, křížem nasezaným proti druhé skupině, čímž bylo dosaženo šance zvítezit i po zaváhání ve skupině.

Samotné čtvrtfinále rozhodlo, že v kategorii HARD se o boje nejvyšší utkají zástupci jen jedné skupiny - červené, což bylo trochu překvapení, ale výsledky těchto zápasů, které skončily 3x ve zkrácené hře a jeden za stavu 6:4, ukázaly, že zde rozhodovalo především štěstí, ale to ke sportů patří, takže postup těchto hráčů byl zasloužený.
Co bylo na tomto play-off nejzajímavější, je fakt, že také v ostatních zápasech, až do samotného finále rozhodovala zkrácená hra.

V kategorii MEDIUM se tentokráte nedařilo favoritům z Poličky Schaib-Hrubý, kteří po vlažnějším začátku se postupně rozehráli do své standardní herní formy, ale bohužel již jim to nepomohlo a nepostoupili ze skupiny. Což také dokládalo, že i tato kategorie byla vyrovnaná a našlapaná kvalitními dvojicemi. Místo nich se v jejich skupině ukázal jako adept na vítězství pár ze Svitav Svoboda-Vrtěna, kteří ve skupině nezaváhali ani jednou.
Ve druhé skupině byli favority hráči z Vysokého Mýta Střílek-Bartoš, kteří svoji roli potvrdili a také bez ztráty setu zvítězili ve své skupině.
Další následné boje ukázali, že o vítězi dnešního turnaje se rozhodne mezi již zmíněnými dvojicemi, které zvítězily ve svých skupinách a po jisté hře také v play-off se s polu utkali ve finále.

Rok 2009 zná své nejlepší hráče v jednotlivých kategoriích, zná také vítěze Turnaje Mistrů 2009, kterým gratulujeme k zaslouženému úspěchu. A děkujeme všem tenistům a tenistkám, kteří jezdili na tyto turnaje, že podpořili myšlenku rozvoje rekreačního sportu a aktivního způsobu života.

Mnoho zdraví a úspěchů Vám přeje Daniel Malý a kolektiv MO.