Oficiální míč Mistrovství

Pro Joint premium a Pro MultiVitamin premium, vše co vaše tělo potřebuje...

Mistrovství Zlínského kraje - Frýdlant n/Ostravicí
Daniel Malý, 03.01.2009

V sobotu se uskutečnil 1. kvalifikační turnaj na Halové mistrovství neregistrovaných tenistů 2009. Tento primát si odneslo mistrovství Zlínského kraje. A jako přímý účastník musím konstatovat, že tato kvalifikace byla svojí úrovní hráčů, již malým finálovým turnajem, protože z 23 párů, které se tohoto turnaje zúčastnilo, tak minimálně 20 bylo na té nejvyšší úrovni, která je většinou vidět, až na samotném mistrovství. Z této skutečnosti měl jistě nemalou radost i ředitel turnaje Lukáš Mach, který se snažil hráčům připravit kvalitní turnaj, který by důstojně zahájil nový tenisový rok 2009.
Protože se turnaj uskutečnil na pomezí krajů Zlínského a Moraskoslezského, sešla se zde elita hráčů z obou regionů, kterou důstojně doplňovali i hráči z Olomouckého a Jihomoravského kraje, takže opravdu teto turnaj byl malým moravským finále.
Hráči byli rozlosováni do pěti skupin (tři po pěti a dvě po čtyřech dvojicích), kdy po základní části hrálo 16 párů již systémem play-off o nejlepší dvojici zlínského mistrovství. Po velmi tvrdých bojích se do závěrečné části turnaje probojovaly dvojice z Uherského Hradiště Milan Andrýsek s Petrem Červinkou proti havířovské dvojici Petr Geryk a Libor Zimčík. Druhou semifinálovou dvojici tvořili hráči z Valašského Meziříčí Richard Heger s Martinem Svozilem proti dvojici Radovan Chrobák z Hranic a Josefu Kučírkovi také z Valašského Meziříčí.
Finále se stalo záležitostí již pouze hráčů ze Zlínského kraje, kdy po velice náročném turnaji se z vítězství radovala dvojice z Valmezu Heger-Svozil, kteří zvítězili na hráči z Hradiště Andrýsek-Červinka. Na třetím místě se umístila havířovská dvojice Geryk-Zimčík.

SEY Frýdlant nad Ostravicí, Lukáš Mach, foto: Vladimír Gonska
Druh soutěže: čtyřhra muži