neregistrovaných tenistů
s mezinárodní účastí

Oficiální míč Mistrovství

Pro Joint premium a Pro MultiVitamin premium, vše co vaše tělo potřebuje...

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY NEREGISTROVANÝCH HRÁČŮ V TENISU S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ - 02.–04.09. 2022 v OLOMOUCI
Daniel Malý, 12.09.2022

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY NEREGISTROVANÝCH HRÁČŮ V TENISU S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ 2.–4.09. 2022 v OLOMOUCI

Po roce, potřetí v Olomouci a celkově po osmnácté, se setkali nejlepší amatérští tenisté na tradičním turnaji Mistrovství ČR neregistrovaných tenistů s mezinárodní účastí. A opět máme nového Mistra, který rozšířil řady svých předchůdců...

Loňský rok prověřil nejen připravenost hráčů, ale zejména oba sportovní areály, které pořadatelům dávají výborné možnosti k uspořádání akce tohoto formátu. Proto i letošní volba padla na moderní OMEGU, jako hlavní základnu mistrovství, kterou doplňoval tradiční tenisový klub MILO se svojí velkou kapacitou kvalitních kurtů. Základem úspěšné akce je počasí a děkujeme, že i tentokrát nám přálo. Během pátku i soboty jsme si užili sluníčka a nedělní noční deštík nakropil kurty k ranním závěrečným zápasům tak akorát. Hráči i jejich doprovod si proto mohli užít nejen hezké chvíle na kurtech, ale také nabrat síly v relaxačních a odpočinkových zónách, které pro ně OMEGA centrum nabízí.

Druhou podmínkou k úspěšné akci je dostatek kvalitních sportovců, proto nás velmi potěšil počet singlistů, kteří se prezentovali při pátečním ránu. Celkem se účastnilo 52 hráčů dvouhry a ještě o 4 tak překročil loňskou účast. Ve třinácti skupinách, které se hrály tradičně na jeden set, postupovali vždy dva nejlepší hráči do finálového pavouka a zbylí dva pak do pavouka útěchy.
Páteční skupiny sice přinesly menší překvapení, ale většina nasazených favoritů si pohlídala svůj postup mezi 26 nejlepších, kteří si pak již ve dvou setech zahráli o postup mezi 16ku.

V kategorii „čtyřhra muži“, která byla na programu od pátečního odpoledne se prezentovalo 21 dvojic. Také ony byly následně rozlosovány do pěti skupin (4 čtyřčlenné a 1 pětičlenná), ze kterých postoupilo 10 nejlepších dvojic do finálového pavouka a zbylé dvojice si zahrály ve finále B.

Do sobotního dopoledního programu se zapojily i ženy v kategorii „čtyřhra ženy“, kde se prezentovaly tři dvojice, a následně také čtyři dvojice v kategorii smíšených párů. Během sobotního dne bylo cílem odehrát a případně i dohrát většinu kategorií, tak aby na neděli zbyla dohrávat pouze semifinálová a finálová utkání v hlavních soutěžích. Vše se dařilo a turnaj běžel dle plánovaného scénáře. Mezi ženami potvrdily své kvality Markéta Procházková s Janou Sovovou, kdy v posledním utkání potvrdily své prvenství proti Ivě Kodešové s Petrou Doležalovou a zaslouženě se staly Mistryněmi mezi amatérskými hráčkami.

Během soboty se dohrály také všechny zápasy soutěže Finále B. Ve dvouhře potvrdil své kvality Ondřej Dufek, který zvítězil nad Martinem Benešem a ve čtyřhře pak dvojice Jaromír Vampola s Martinem Kubátem nad dvojicí Ondřej Dufek a Vojtěch Buďa.

Sobotní den zakončilo společenské setkání hráčů a hostů na slavnostním večeru v zahradní restauraci Aqua restaurant & bar, kde došlo k vyhlášení dohraných soutěží.

Nedělní ráno je určeno pro nejúspěšnější hráče. Na programu byla semifinálová utkání ve dvouhře, kdy v prvním se utkal Petr Zahrádka s loňským favoritem Tomášem Schrommem a ve druhém Marcel Bryška proti slovenskému Zdenu Takáčovi. V prvním semifinále potvrdil svoji formu Tomáš Schromm, kdy zvítězil ve dvou setech 6:0 a 7:5, druhé skončilo předčasně skrečí pro Marcela Bryšku za stavu 6:0 a 4:0. Samotné finále slibovalo velkou bitvu úspěšného mládí a tenisty, který roste s věkem. Papírové předpoklady byly na straně Tomáše Schromma, ale obrovská vůle, touha po vítězství a samozřejmě skvělá hra byla na straně Marcela Bryšky, který naprosto přesvědčivě zvítězil 6:0 a 6:2 v tomto finále a stal Mistrem mezi amatérskými tenisty.

Zlínské noviny o něm napsaly:
"Chytrý jako liška, na kurtu jak myška. Mistr republiky Marcel Bryška."
Více zde

V neděli ráno se odehrálo také finále čtyřhry mužů. V tomto zápase nastoupili hráči Vladan Kopelec s Radimem Janíčkem jako mírní favorité proti již od mládí spolu hrající dvojici ze Zábřehu Zdeňkovi Svobodovi a Petrovi Páleníkovi. Zápas to byl opět parádní. V prvním setu měli našlápnuto k vítězství Svoboda - Páleník, ale bohužel pro ně to nedotáhli a nakonec jej prohráli 6:7, druhý set dokázali uhrát a zvítězili 7:5, ale v rozhodujícím třetím setu se projevila síla dvojice Janíček, Kopelec a bez ztráty gemu jej ovládli a po zásluze jako největší favorité získali titul Mistrů mezi amatérskými hráči.

Osmnáctý ročník turnaje, díky velmi slušné účasti vás hráčů, dobrému počasí a špičkovému zázemí sportovních center OMEGA a TK MILO, můžeme považovat za úspěšně ukončený. Dovolte nám tedy, abychom poděkovali všem hráčům, sponzorům, divákům a samozřejmě zástupcům Olomouckého kraje a Statutárního města Olomouc za důvěru a podporu této náročné akce.

Partneři akce:
Maloobchodní síť Hruška, spol. s r.o., Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., U.S.G. POL s.r.o., Petr Rejman, Hroší stavby Morava a.s.; Marhold a.s., NH Collection Olomouc Congress hotel, Resort Hodolany, Bohemia Sekt, Sklenářství Bubeník, Decathlon, OpenWine, Atlant taxi, Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, Balsamis, Loréal Česká republika s.r.o., Šumavský pramen

Velké poděkování patří organizačnímu týmu ve složení Jana Sovová, Hana Kvapilová, Daniel Ruprecht, Dominik Zachoval a Jiří Hrabal za špičkově odvedenou práci a úspěšný zdar celé akce.

Děkuji a s úctou k vám všem se budeme těšit na setkání na dalších turnajích MalyOpen a TENISSPORT Mistrovství ČR.